Zgłaszanie dzikich lokatorów do rejestru oraz weryfikacji potencjalnego lokatora

RDL, rejestr dzikich lokatorów

Rejestr Dzikich Lokatorów to porządne rozwiązanie do prewencji przed niepłacącymi lokatorami. Walka z nieuczciwymi lokatorami jest czasochłonna, bardzo stresująca i kosztowna, dlatego lepiej kierować się przysłowiową zasadą, że “lepiej zapobiegać niż leczyć”. Chcąc wynająć komuś mieszkanie warto sprawdzić, czy jego nazwisko nie figuruje w Rejestrze Dzikich Lokatorów. Nieuczciwi najemny to bardzo często osoby, które już wcześniej dopuszczały się podobnych czynów, zalegając z czynszem lub bezprawnie zajmując lokale należące do innych. Właśnie dlatego weryfikacja przyszłego lokatora to bardzo dobre posunięcie.

Rejestr Dzikich Lokatorów

W oparciu o liczne doświadczenia, które zdobyliśmy podejmując swoje zawodowe działania, stworzyliśmy Rejestr Dzikich Lokatorów. Jest to narzędzie, które pozwala chronić wynajmujących, którzy mają lokato oraz sprawdzać potencjalnych najemców.

Wpisanie danej osoby do Rejestru Dzikich lokatorów jest dla tej osoby bardzo często powodem do wstydu. Zaburza jej wiarygodność oraz stawia daną osobę w złym świetle. Dla wielu osób jest to wystarczający środek dyscyplinujący, który powstrzymuje je przed nieuczciwymi praktykami. Świadomość nieuchronności nadejścia konsekwencji bywa czynnikiem decydującym. Wpis najemcy do rejestru pozwala także uchronić kolejne osoby przed nieuczciwymi praktykami nieuczciwego lokatora i utrudnić mu dalsze życie na koszt wynajmującego.

Rejestr Dzikich Lokatorów stanowi pomoc dla osób, które planują wynająć nieruchomość i stają przed dylematem, czy mogą zaufać nieznajomej osobie na tyle, by na podstawie podpisanej umowy pozwolić zająć dany lokal. Brak wpisu w Rejestrze Dzikich Lokatorów będzie stanowił bardzo istotną wskazówkę, że dany najemca nie powodował w przeszłości problemów osobom wynajmującym, nie zalegał z opłatami i nie zajmował nieruchomości w sposób bezprawny.

Czy warto korzystać z Rejestru Dzikich Lokatorów?

Wynajem nieruchomości potrafi być bardzo korzystną formą zarobku, z której warto korzystać. Niestety przez ludzką nieuczciwość wiąże się często z poważnym ryzykiem. Decyzja, czy powierzymy danej osobie swój lokal bywa zatem bardzo trudna. Chcąc zminimalizować ryzyko, które się z nią wiąże, warto korzystać z rozwiązań pozwalających się nam zabezpieczyć.

Zostaw komentarz

Visit Us On TwitterVisit Us On InstagramVisit Us On Facebook